Kolik minut by mělo trvat větrání bytu v zimě?

Doba trvání větrání závisí vždy na počasí. Základní pravidlo zní: Čím je venkovní teplota nižší a čím je vzduch sušší, tím kratší je třeba větrat.

Pravda.sk, pf 20.02.2018 09:00 Okno, bydlení, realityFoto: Shutterstock
Jak větrat v zimě?
Z důvodu výrazného rozdílu v teplotách vzduchu venku a uvnitř je výměna vzduchu rychlejší. Mimochodem, i to, na kterou stranu máte orientované okno na místnosti, má vliv na větrání. Pokud je otočené na větrnou stranu – do bytu proudí více studenějšího vzduchu.

Během zimních měsíců je dobré vzduch v bytě vyměnit rychle – kompletně vyvětrat byt se doporučuje v trvání čtyř až šesti minut. Během přechodných měsíců – v březnu či dubnu, odborníci doporučují vevetrať byt během dvanácti až patnácti minut.

Správné větrání během zimních měsíců má být tkz. křížové – to znamená otevřít současně několik okna v bytě tak, aby se vzduch vyměnil rychle.

Chybou by bylo větrat jen s mírně pootevřeným oknem. Během zimy to znamená, že energie na vytopení bytu se zvýší, protože stěny u okna se výrazně ochladí. Navíc, zatímco tímto způsobem v bytě vyměníte vzduch, trvá to v průměru jednu hodinu.

Get in Touch

Další články autora

Aplikace Twigsee aneb proč ve školce používat aplikaci?

Moderní technologie chtě nechtě pronikají do všech oblastí včetně vzdělávacích zařízení a systémů pro nejmenší děti. Tímto systémem je například aplikace Twigsee a podobné...

Pořiďte si technologie, které vám zefektivní procesy výroby

Je u nás velmi mnoho společností, které se dnes a denně zabývají výrobou nejrůznějších výrobků z plechů. A nejen u nás. Jsou i všude v okolních...

Na co myslet před narozením vašeho děťátka?

Než se vám miminko narodí, čeká vás spousta povinností. Výběr té nejpohodlnější postýlky, nejbezpečnější autosedačky a krásného kočárku jsou nakonec ty nejsnadnější. Budete používat látkové,...

Reklama

Nejnovější články