V Německu zadrželi podezřelého muže s vazbami na dunajské podsvětí

Maďarský občan, jehož zadrželi v Budapešti ve stejnou dobu jako Slováka podezřelého z účasti na více vraždách v Bavorsku, měl mít vazby na dunajskostredského podsvětí a zločinů se dopouštěl i na území Slovenska. S odvoláním na Národní úřad vyšetřování maďarské pohotovostní policie (KR NNI) o tom v pondělí informovala agentura MTI.

TASR 11.10.2021 21:05
Podezřelého Alexa D. zadrželi v pátek v Maďarsku pro důvodné podezření z podněcování k vícenásobnou vraždu. Slovenský občan zadržen v pátek ve městě Schwandorf v bavorském regionu Horní Falc, jehož maďarská policie identifikovala jako Károly B., má být jedním z předpokládaných vykonavatelů těchto vražd, píše MTI.

Alex D. se v roce 1999 měl podílet na vraždě podnikatele Györgye Döchera a jeho bulharského ochranku. Už v té době měli vyšetřovatelé podezření i na slovenský stopu, nepodařilo se ji však dokázat. Pověřený ředitel KR NNI András Opauszki uvedl, že maďarská a slovenská policie se v srpnu letošního roku dostali k informacím, v jejichž důsledku se pokračování řízení v případě stalo odůvodněným.

Zadržený Maďar se před vraždou podle policie měl obrátit na jednoho z vůdců dunajskostredského podsvětí, aby ho požádal o pomoc při porážce podnikatele Döchera. Vůdce skupiny Lajos S. mu provedení vraždy přislíbil a pověřil jím dvou Slovenská občanů, v pátek zadrženého Károly B. a Arpáda Sz., Který už mezitím zemřel, zpřesňuje MTI.

Alex D. pokračoval v páchání trestné činnosti i na území Slovenska. V období mezi lety 1999 až 2004 byl ve vazbě za únos a vydírání, v roce 2011 ho stíhaly v souvislosti s drogami. Tyto stíhání však byly zrušeny, píše MTI. V současnosti probíhá na Slovensku proti Alexovi D. trestní řízení v souvislosti s vícenásobnou vraždou v dunajskostredského baru Fontána ze dne 25. března 1999.

Na Slováka zadrženého v pátek v německém Schwandorfu byl na žádost maďarských úřadů vydán evropský zatykač. Německá justice nyní připravuje vydání zadrženého do Maďarska. O tom, z čeho konkrétně je 55-letý muž obviněn, bezprostředně neinformovali.

Get in Touch

Další články autora

Aplikace Twigsee aneb proč ve školce používat aplikaci?

Moderní technologie chtě nechtě pronikají do všech oblastí včetně vzdělávacích zařízení a systémů pro nejmenší děti. Tímto systémem je například aplikace Twigsee a podobné...

Pořiďte si technologie, které vám zefektivní procesy výroby

Je u nás velmi mnoho společností, které se dnes a denně zabývají výrobou nejrůznějších výrobků z plechů. A nejen u nás. Jsou i všude v okolních...

Na co myslet před narozením vašeho děťátka?

Než se vám miminko narodí, čeká vás spousta povinností. Výběr té nejpohodlnější postýlky, nejbezpečnější autosedačky a krásného kočárku jsou nakonec ty nejsnadnější. Budete používat látkové,...

Reklama

Nejnovější články