V Německu zadrželi podezřelého muže s vazbami na dunajské podsvětí

Maďarský občan, jehož zadrželi v Budapešti ve stejnou dobu jako Slováka podezřelého z účasti na více vraždách v Bavorsku, měl mít vazby na dunajskostredského podsvětí a zločinů se dopouštěl i na území Slovenska. S odvoláním na Národní úřad vyšetřování maďarské pohotovostní policie (KR NNI) o tom v pondělí informovala agentura MTI.

TASR 11.10.2021 21:05
Podezřelého Alexa D. zadrželi v pátek v Maďarsku pro důvodné podezření z podněcování k vícenásobnou vraždu. Slovenský občan zadržen v pátek ve městě Schwandorf v bavorském regionu Horní Falc, jehož maďarská policie identifikovala jako Károly B., má být jedním z předpokládaných vykonavatelů těchto vražd, píše MTI.

Alex D. se v roce 1999 měl podílet na vraždě podnikatele Györgye Döchera a jeho bulharského ochranku. Už v té době měli vyšetřovatelé podezření i na slovenský stopu, nepodařilo se ji však dokázat. Pověřený ředitel KR NNI András Opauszki uvedl, že maďarská a slovenská policie se v srpnu letošního roku dostali k informacím, v jejichž důsledku se pokračování řízení v případě stalo odůvodněným.

Zadržený Maďar se před vraždou podle policie měl obrátit na jednoho z vůdců dunajskostredského podsvětí, aby ho požádal o pomoc při porážce podnikatele Döchera. Vůdce skupiny Lajos S. mu provedení vraždy přislíbil a pověřil jím dvou Slovenská občanů, v pátek zadrženého Károly B. a Arpáda Sz., Který už mezitím zemřel, zpřesňuje MTI.

Alex D. pokračoval v páchání trestné činnosti i na území Slovenska. V období mezi lety 1999 až 2004 byl ve vazbě za únos a vydírání, v roce 2011 ho stíhaly v souvislosti s drogami. Tyto stíhání však byly zrušeny, píše MTI. V současnosti probíhá na Slovensku proti Alexovi D. trestní řízení v souvislosti s vícenásobnou vraždou v dunajskostredského baru Fontána ze dne 25. března 1999.

Na Slováka zadrženého v pátek v německém Schwandorfu byl na žádost maďarských úřadů vydán evropský zatykač. Německá justice nyní připravuje vydání zadrženého do Maďarska. O tom, z čeho konkrétně je 55-letý muž obviněn, bezprostředně neinformovali.

Get in Touch

Další články autora

Další potravinářský gigant zvyšuje ceny. Lidé si budou muset zvyknout na zdražování, uvedl šéf společnosti

Výrobce potravin Kraft začíná po celém světě zvedat ceny svých produktů. Pravda, Eko 11.10.2021 11:53 žena, obchod, potraviny, nákup, vozík, ovoce, … Foto: ShutterstockIlustrační foto.Šéf...

Češi odstavují velkou automobilku Škoda. Tisíce pracovních míst mohou být v nejistotě

Plánovaná odstávka v české automobilce Škoda Auto může mít vážné důsledky nejen pro samotnou automobilku, ale i její dodavatelů, a v konečném důsledku pro...

Zdražování na čerpacích stanicích je citelné. O kolik si motoristé připlatí?

Benzín 95 je dražší než loni o zhruba 25% a benzín 98 o 22%. Dražší než před rokem je i nafta, a to až...

Reklama

Nejnovější články