V Německu zadrželi podezřelého muže s vazbami na dunajské podsvětí

Maďarský občan, jehož zadrželi v Budapešti ve stejnou dobu jako Slováka podezřelého z účasti na více vraždách v Bavorsku, měl mít vazby na dunajskostredského podsvětí a zločinů se dopouštěl i na území Slovenska. S odvoláním na Národní úřad vyšetřování maďarské pohotovostní policie (KR NNI) o tom v pondělí informovala agentura MTI.

TASR 11.10.2021 21:05
Podezřelého Alexa D. zadrželi v pátek v Maďarsku pro důvodné podezření z podněcování k vícenásobnou vraždu. Slovenský občan zadržen v pátek ve městě Schwandorf v bavorském regionu Horní Falc, jehož maďarská policie identifikovala jako Károly B., má být jedním z předpokládaných vykonavatelů těchto vražd, píše MTI.

Alex D. se v roce 1999 měl podílet na vraždě podnikatele Györgye Döchera a jeho bulharského ochranku. Už v té době měli vyšetřovatelé podezření i na slovenský stopu, nepodařilo se ji však dokázat. Pověřený ředitel KR NNI András Opauszki uvedl, že maďarská a slovenská policie se v srpnu letošního roku dostali k informacím, v jejichž důsledku se pokračování řízení v případě stalo odůvodněným.

Zadržený Maďar se před vraždou podle policie měl obrátit na jednoho z vůdců dunajskostredského podsvětí, aby ho požádal o pomoc při porážce podnikatele Döchera. Vůdce skupiny Lajos S. mu provedení vraždy přislíbil a pověřil jím dvou Slovenská občanů, v pátek zadrženého Károly B. a Arpáda Sz., Který už mezitím zemřel, zpřesňuje MTI.

Alex D. pokračoval v páchání trestné činnosti i na území Slovenska. V období mezi lety 1999 až 2004 byl ve vazbě za únos a vydírání, v roce 2011 ho stíhaly v souvislosti s drogami. Tyto stíhání však byly zrušeny, píše MTI. V současnosti probíhá na Slovensku proti Alexovi D. trestní řízení v souvislosti s vícenásobnou vraždou v dunajskostredského baru Fontána ze dne 25. března 1999.

Na Slováka zadrženého v pátek v německém Schwandorfu byl na žádost maďarských úřadů vydán evropský zatykač. Německá justice nyní připravuje vydání zadrženého do Maďarska. O tom, z čeho konkrétně je 55-letý muž obviněn, bezprostředně neinformovali.

Get in Touch

Další články autora

Olivín jako talisman

Přírodní kameny jsou běžně spojovány s určitou léčivou mocí nebo vlivem na životní fázi či stav jejich majitele. Každý drahokam či polodrahokam je spojován...

Svářecí invertor: Univerzální a moderní vybavení pro vaši dílnu

Svářecí invertor nabízí oproti běžné trafosvářečce moderní technologii, díky čemuž vám práce půjde lépe od ruky. Ať už patří mezi hobby kutily, anebo hledáte...

Sluchátka: Jak vybrat ta pravá?

Vybrat sluchátka může být mnohdy obtížnější, než se na první pohled zdá. Nelze totiž určit jeden jediný model, který je nejlepší a vhodný úplně...

Reklama

Nejnovější články