Jak často prát ručníky a ložní prádlo? Tak toto vás překvapí

Pokud je řeč o hygieně, mnozí z nás budou hrdě bít do prsou, jak pečlivě ji dodržujeme. Speciálně v naší vlastní domácnosti. Ale opravdu je to tak?

Pravda.sk, lp 12.01.2018 14:30 S ručníkem na hlavě asi velmi vzrušující … Foto: Shutterstock
Ručník při denním použití je vhodné prát velmi často.
Odborníci na hygienu totiž zvyknou tvrdit něco jiného. A začít můžeme od takových maličkostí, jako je praní a výměna intimních kousků denní potřeby – konkrétně ložního prádla či ručníků na tělo a obličej.

V případě druhých jmenovaných jejich zvykneme vkládat do pračky po týdnu používání, co se týče ložního prádla, činíme tak jednou za dva či tři týdny. Někteří dokonce mění peřiny a plachtu jen jednou měsíčně. Frekvence, která je podle odborníků ideální, vás však pořádně překvapí.

ručníky
Přestože je používáme po umytí celého těla, neznamená to, že jejich neznečišťují. Ručníky totiž fungují jako přirozený „smirek“ na naší pokožce a v jejich struktuře se zachycují tisíce odumřelých buněk kůže, když se do nich otíráme. Jak píše britský Daily Mail odvoláním na portál Expert Home Tips, ideálně bychom měli ručníky prát každé dva dny! Při teplotě minimálně 60 stupňů Celsia.

ložní prádlo
Vzhledem k faktu, kolik času v posteli trávíme, bychom si měli uvědomit, že je ideálním místem na fungování a přežívání bakterií a mikrobů. Naše tělo tam zanechává odumřelé buňky, ale také množství potu. Prát bychom měli ložní prádlo jednou týdně.

matrace
Toto je snad nejkomplikovanější záležitost. Ačkoli momentálně mnoho domácností používá ochranné návleky nebo přikrývky na matrace, tak to neznamená, že se v něm neusazují bakterie a mikroby. Čištění matrace se však neprovádí snadno a přestože odborníci tvrdí, že bychom tak měli dělat každé tři měsíce, je to ve většině domácností nereálné. Suché čištění v čistírně je zejména při velkých matracích zkrátka náročné časově, ale i finančně.

Get in Touch

Další články autora

Aplikace Twigsee aneb proč ve školce používat aplikaci?

Moderní technologie chtě nechtě pronikají do všech oblastí včetně vzdělávacích zařízení a systémů pro nejmenší děti. Tímto systémem je například aplikace Twigsee a podobné...

Pořiďte si technologie, které vám zefektivní procesy výroby

Je u nás velmi mnoho společností, které se dnes a denně zabývají výrobou nejrůznějších výrobků z plechů. A nejen u nás. Jsou i všude v okolních...

Na co myslet před narozením vašeho děťátka?

Než se vám miminko narodí, čeká vás spousta povinností. Výběr té nejpohodlnější postýlky, nejbezpečnější autosedačky a krásného kočárku jsou nakonec ty nejsnadnější. Budete používat látkové,...

Reklama

Nejnovější články