Jak často prát ručníky a ložní prádlo? Tak toto vás překvapí

Pokud je řeč o hygieně, mnozí z nás budou hrdě bít do prsou, jak pečlivě ji dodržujeme. Speciálně v naší vlastní domácnosti. Ale opravdu je to tak?

Pravda.sk, lp 12.01.2018 14:30 S ručníkem na hlavě asi velmi vzrušující … Foto: Shutterstock
Ručník při denním použití je vhodné prát velmi často.
Odborníci na hygienu totiž zvyknou tvrdit něco jiného. A začít můžeme od takových maličkostí, jako je praní a výměna intimních kousků denní potřeby – konkrétně ložního prádla či ručníků na tělo a obličej.

V případě druhých jmenovaných jejich zvykneme vkládat do pračky po týdnu používání, co se týče ložního prádla, činíme tak jednou za dva či tři týdny. Někteří dokonce mění peřiny a plachtu jen jednou měsíčně. Frekvence, která je podle odborníků ideální, vás však pořádně překvapí.

ručníky
Přestože je používáme po umytí celého těla, neznamená to, že jejich neznečišťují. Ručníky totiž fungují jako přirozený „smirek“ na naší pokožce a v jejich struktuře se zachycují tisíce odumřelých buněk kůže, když se do nich otíráme. Jak píše britský Daily Mail odvoláním na portál Expert Home Tips, ideálně bychom měli ručníky prát každé dva dny! Při teplotě minimálně 60 stupňů Celsia.

ložní prádlo
Vzhledem k faktu, kolik času v posteli trávíme, bychom si měli uvědomit, že je ideálním místem na fungování a přežívání bakterií a mikrobů. Naše tělo tam zanechává odumřelé buňky, ale také množství potu. Prát bychom měli ložní prádlo jednou týdně.

matrace
Toto je snad nejkomplikovanější záležitost. Ačkoli momentálně mnoho domácností používá ochranné návleky nebo přikrývky na matrace, tak to neznamená, že se v něm neusazují bakterie a mikroby. Čištění matrace se však neprovádí snadno a přestože odborníci tvrdí, že bychom tak měli dělat každé tři měsíce, je to ve většině domácností nereálné. Suché čištění v čistírně je zejména při velkých matracích zkrátka náročné časově, ale i finančně.

Get in Touch

Další články autora

Olivín jako talisman

Přírodní kameny jsou běžně spojovány s určitou léčivou mocí nebo vlivem na životní fázi či stav jejich majitele. Každý drahokam či polodrahokam je spojován...

Svářecí invertor: Univerzální a moderní vybavení pro vaši dílnu

Svářecí invertor nabízí oproti běžné trafosvářečce moderní technologii, díky čemuž vám práce půjde lépe od ruky. Ať už patří mezi hobby kutily, anebo hledáte...

Sluchátka: Jak vybrat ta pravá?

Vybrat sluchátka může být mnohdy obtížnější, než se na první pohled zdá. Nelze totiž určit jeden jediný model, který je nejlepší a vhodný úplně...

Reklama

Nejnovější články