Celníci se pochlubili úlovkem. Ve vagónech se železnou rudou zajistili téměř 82 tisíc pašovaných cigaret

Další pokus o pašování cigaret po širokorozchodné železniční trati odhalili příslušníci finanční správy (FS) v Maťovce v okrese Michalovce.

TASR 11.10.2021 15:20 cigaretyFoto: Pravda, Ivan Majerská
Ilustrační foto.
Téměř 82.000 jednotlivých kusů cigaret našli v neděli (10. 10.) ve vlaku vstupujícím na Slovensko z Ukrajiny ve vagónu pod nákladem železné rudy. Jak TASR informovala mluvčí Celního úřadu Michalovce Jana Nimrichterová, podařilo se tak zabránit možnému úniku na cle a daních ve výši více než 13.000 eur.

NR SR / Parlament / Policie /
ČTĚTE VÍCE
Závažný zločin podvodu při dotacích na nájemné. Policie zahájila trestní stíhání
„Ve všech vagonech byl náklad aglomerované železné rudy od ukrajinského odesílatele určený Slovenské příjemci. Při kontrole skenovacím zařízením označili příslušníci oddělení speciálních technologií jeden z vagónů za podezřelý z nezákonného dovozu, „přiblížila s tím, že kontraband pašovaných cigaret odhalili ozbrojení příslušníci pod železnými deskami a nákladem železné rudy pomocí sondážních tyčí. Po přeložení nákladu rudy zajistili spolu 81.920 cigaret dvou různých značek.

Všechny cigarety byly baleny ve spotřebitelském balení po 20 kusů, přičemž 77.520 kusů mělo označení Duty Free Only, dalších 4400 kusů jiné značky mělo ukrajinské kontrolní známky.

„Případ byl vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu postoupen vyšetřovateli kriminální úřad FS, který vede trestní stíhání pro přečin porušení předpisů o státních technických opatřeních k označování zboží, v daném čase vůči dosud neznámému pachateli,“ uzavřela Nimrichterová s tím, že v případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody na jeden až pět let.

Get in Touch

Další články autora

Další potravinářský gigant zvyšuje ceny. Lidé si budou muset zvyknout na zdražování, uvedl šéf společnosti

Výrobce potravin Kraft začíná po celém světě zvedat ceny svých produktů. Pravda, Eko 11.10.2021 11:53 žena, obchod, potraviny, nákup, vozík, ovoce, … Foto: ShutterstockIlustrační foto.Šéf...

Češi odstavují velkou automobilku Škoda. Tisíce pracovních míst mohou být v nejistotě

Plánovaná odstávka v české automobilce Škoda Auto může mít vážné důsledky nejen pro samotnou automobilku, ale i její dodavatelů, a v konečném důsledku pro...

Zdražování na čerpacích stanicích je citelné. O kolik si motoristé připlatí?

Benzín 95 je dražší než loni o zhruba 25% a benzín 98 o 22%. Dražší než před rokem je i nafta, a to až...

Reklama

Nejnovější články