Dvojice mladíků ubila u Sydney 14 klokanů, hrozí jim 5 let vězení

Australská policie obvinila dva mladíky z brutálního usmrcení 14 klokanů. Útok přežilo jediné mládě, které je nyní v péči záchranářů, informovala stanice ABC.

ČTK 12.10.2021 11:39
Pohozené zdechliny 14 zvířat, včetně dvou mláďat, našli místní obyvatelé v sobotu na dvou místech u zátoky Batemans Bay jižně od Sydney. Policie dnes v této souvislosti zatkla dvou sedmnáctiletých mladíků, jejichž viní, že klokani ubili k smrti.

Policisté na místě objevili zraněné klokaní mládě. „Překvapivě si vede neuvěřitelně dobře,“ uvedla Janelle Renesová ze spolku na ochranu zvířat WIRES. „Trvalo dvě hodiny, než jsme ho zahřáli a viděli reálné náznaky, že to přežije,“ dodala s tím, že dostala jméno Hope, tedy Naděje.

Dvojice pravděpodobných pachatelů se podle serveru BBC v listopadu postaví před soud pro mladistvé. Hrozí jim až pět let vězení a pokuta ve výši 22 000 australských dolarů (asi 14 tisíc korun). K možnému motivu policie žádné informace nesdělila.

Get in Touch

Další články autora

Další potravinářský gigant zvyšuje ceny. Lidé si budou muset zvyknout na zdražování, uvedl šéf společnosti

Výrobce potravin Kraft začíná po celém světě zvedat ceny svých produktů. Pravda, Eko 11.10.2021 11:53 žena, obchod, potraviny, nákup, vozík, ovoce, … Foto: ShutterstockIlustrační foto.Šéf...

Češi odstavují velkou automobilku Škoda. Tisíce pracovních míst mohou být v nejistotě

Plánovaná odstávka v české automobilce Škoda Auto může mít vážné důsledky nejen pro samotnou automobilku, ale i její dodavatelů, a v konečném důsledku pro...

Zdražování na čerpacích stanicích je citelné. O kolik si motoristé připlatí?

Benzín 95 je dražší než loni o zhruba 25% a benzín 98 o 22%. Dražší než před rokem je i nafta, a to až...

Reklama

Nejnovější články