Další potravinářský gigant zvyšuje ceny. Lidé si budou muset zvyknout na zdražování, uvedl šéf společnosti

Výrobce potravin Kraft začíná po celém světě zvedat ceny svých produktů.

Pravda, Eko 11.10.2021 11:53 žena, obchod, potraviny, nákup, vozík, ovoce, … Foto: Shutterstock
Ilustrační foto.
Šéf firmy Miguel Patricio řekl, že lidé si budou muset zvyknout na zdražování, protože ceny se zvyšují všude a dotknou se skoro všeho. Informaci přinesl britský zpravodajský portál BBC.

Zvýší ceny výrobků
Kraft Heinz vyrábí širokou škálu potravin od kečupů a fazolí v konzervách přes pomazánky až po sladkosti. Pouze na domácím trhu v USA již firma zvýšila ceny více než poloviny výrobků.

rodina, obchod, potraviny, nákup, zálohování
ČTĚTE VÍCE
Potravinářský gigant avizuje zdražování. Dotkne se to i běžných potravin, o kolik půjdou ceny výrobků nahoru?
„Kde je to nutné, tam zvýšíme ceny,“ uvedl Patricio, podle kterého to může znamenat růst cen po celém světě, kde produkty prodávají. Co je za růstem cen? Je za tím množství faktorů, například v Británii je to nedostatek řidičů kamionů. Ve Spojených státech výrazně stouply logistické náklady a v určitých částech ekonomiky je nedostatek pracovních sil.

Ceny narostly až o třetinu
Pokud si porovnáme ceny potravin ve světě s cenami z minulého roku zjistíme, že potraviny oproti loňsku výrazně zdražily, a to v průměru až o 33%. Upozornila na to analytička Jana Glasová ve svém komentáři v půlce září. Nejvýrazněji zdražily rostlinné oleje, jejichž ceny jsou meziročně vyšší až o 68% a cukr, který je dražší o 48%. Obiloviny si oproti minulému roku připsaly 31%, maso 22% a mléčné výrobky téměř 14%.

„Vzhledem k vývoji ve světě předpokládáme, že ceny potravin budou růst i v našich obchodech. Na podzim a v zimě se jejich tempo růstu může pohybovat v rozmezí 4 až 5%, „tvrdí Glasová.

Get in Touch

Další články autora

Aplikace Twigsee aneb proč ve školce používat aplikaci?

Moderní technologie chtě nechtě pronikají do všech oblastí včetně vzdělávacích zařízení a systémů pro nejmenší děti. Tímto systémem je například aplikace Twigsee a podobné...

Pořiďte si technologie, které vám zefektivní procesy výroby

Je u nás velmi mnoho společností, které se dnes a denně zabývají výrobou nejrůznějších výrobků z plechů. A nejen u nás. Jsou i všude v okolních...

Na co myslet před narozením vašeho děťátka?

Než se vám miminko narodí, čeká vás spousta povinností. Výběr té nejpohodlnější postýlky, nejbezpečnější autosedačky a krásného kočárku jsou nakonec ty nejsnadnější. Budete používat látkové,...

Reklama

Nejnovější články