Další potravinářský gigant zvyšuje ceny. Lidé si budou muset zvyknout na zdražování, uvedl šéf společnosti

Výrobce potravin Kraft začíná po celém světě zvedat ceny svých produktů.

Pravda, Eko 11.10.2021 11:53 žena, obchod, potraviny, nákup, vozík, ovoce, … Foto: Shutterstock
Ilustrační foto.
Šéf firmy Miguel Patricio řekl, že lidé si budou muset zvyknout na zdražování, protože ceny se zvyšují všude a dotknou se skoro všeho. Informaci přinesl britský zpravodajský portál BBC.

Zvýší ceny výrobků
Kraft Heinz vyrábí širokou škálu potravin od kečupů a fazolí v konzervách přes pomazánky až po sladkosti. Pouze na domácím trhu v USA již firma zvýšila ceny více než poloviny výrobků.

rodina, obchod, potraviny, nákup, zálohování
ČTĚTE VÍCE
Potravinářský gigant avizuje zdražování. Dotkne se to i běžných potravin, o kolik půjdou ceny výrobků nahoru?
„Kde je to nutné, tam zvýšíme ceny,“ uvedl Patricio, podle kterého to může znamenat růst cen po celém světě, kde produkty prodávají. Co je za růstem cen? Je za tím množství faktorů, například v Británii je to nedostatek řidičů kamionů. Ve Spojených státech výrazně stouply logistické náklady a v určitých částech ekonomiky je nedostatek pracovních sil.

Ceny narostly až o třetinu
Pokud si porovnáme ceny potravin ve světě s cenami z minulého roku zjistíme, že potraviny oproti loňsku výrazně zdražily, a to v průměru až o 33%. Upozornila na to analytička Jana Glasová ve svém komentáři v půlce září. Nejvýrazněji zdražily rostlinné oleje, jejichž ceny jsou meziročně vyšší až o 68% a cukr, který je dražší o 48%. Obiloviny si oproti minulému roku připsaly 31%, maso 22% a mléčné výrobky téměř 14%.

„Vzhledem k vývoji ve světě předpokládáme, že ceny potravin budou růst i v našich obchodech. Na podzim a v zimě se jejich tempo růstu může pohybovat v rozmezí 4 až 5%, „tvrdí Glasová.

Get in Touch

Další články autora

Olivín jako talisman

Přírodní kameny jsou běžně spojovány s určitou léčivou mocí nebo vlivem na životní fázi či stav jejich majitele. Každý drahokam či polodrahokam je spojován...

Svářecí invertor: Univerzální a moderní vybavení pro vaši dílnu

Svářecí invertor nabízí oproti běžné trafosvářečce moderní technologii, díky čemuž vám práce půjde lépe od ruky. Ať už patří mezi hobby kutily, anebo hledáte...

Sluchátka: Jak vybrat ta pravá?

Vybrat sluchátka může být mnohdy obtížnější, než se na první pohled zdá. Nelze totiž určit jeden jediný model, který je nejlepší a vhodný úplně...

Reklama

Nejnovější články