Sluchátka: Jak vybrat ta pravá?

Vybrat sluchátka může být mnohdy obtížnější, než se na první pohled zdá. Nelze totiž určit jeden jediný model, který je nejlepší a vhodný úplně pro každého. Záleží na osobních preferencích, a to nejen u způsobu a komfortu nošení sluchátek, ale i kvality reprodukovaného zvuku a cenové dostupnosti.

Co budete poslouchat

Na domácí poslech hudby, filmů či na hraní počítačových her se obecně doporučují tzv. circumaurální sluchátka. Tento typ má velké náušníky, kterými obepíná celý ušní boltec. Jejich výhodou je velmi plný a kvalitní zvuk. Naopak nevýhodou může být větší hmotnost.

Supraaurální sluchátka jsou typická skupina. Jejich náušníky neobepínají celý boltec, ale leží přímo na něm (známe již z dob walkmanu). Tento druh má nižší hmotnost, snadno se s ním manipuluje a je velmi skladný. Často bývají i skládací – vhodný do kanceláře i na cesty.

Intraaurální sluchátka jsou malá, vkládaná přímo do uší. Najdete je dvojího provedení – se špunty nebo s peckami. Zatímco špunty mají lepší zvuk a dobře izolují, pecky mají poměrně plochý, rozptýlený zvuk, a navíc nedrží tak dobře v uchu. Obě varianty jsou velmi skladné a často odolné vůči stříkající vodě a potu. Je to druh ideální na sport.

S drátem, nebo bez?

Bezdrátová sluchátka jsou v posledních letech stále oblíbenější. Je to tím, že se zvukovou kvalitou již mohou bez problému vyrovnat sluchátkům drátovým. Nemusíte se ale nikdy zdržovat rozplétáním zamotaného kabelu. Dříve nastávaly situace, kdy byl špatný přenos signálu. To se vám však v dnešní době bluetooth nestane.

Na druhou stranu, bezdrátová sluchátka mají jednu poměrně výraznou nevýhodu. Musíte si dávat dobrý pozor na jejich výdrž. Ta je u každého modelu jiná, ale obecně platí, že čím větší sluchátka jsou, tím více vydrží. Existují i kombinované modely, u kterých můžete podle potřeby čerpat benefity jak sluchátek s kabelem, tak i těch bez kabelu.

Plánujete často volat se sluchátky? Tuto možnost máte u obou druhů, takže jediný rozdíl je pohodlnost. Zároveň, pro formálnější hovory, je vhodné mít kvalitnější, polohovatelný mikrofon. Můžete si ho nastavit tak, aby byl přímo před vašimi ústy a bylo vám dobře rozumět.

Kvalita je úměrná ceně

Neodmyslitelným faktorem je samozřejmě i cena, která roste společně s kvalitou. Pokud si chcete pořídit nějaká kvalitní sluchátka, která s vámi vydrží opravdu dlouho, může vám s rozpočtem pomoci půjčka ihned. Nejlevnější sluchátka se z počátku sice mohou zdát jako výhodná koupě, ale je dost pravděpodobné, že již od prvního použití jedno sluchátko bude hrát méně než to druhé, nemluvě o tom, že po měsíci často nehraje ani jedno.

Get in Touch

Další články autora

Aplikace Twigsee aneb proč ve školce používat aplikaci?

Moderní technologie chtě nechtě pronikají do všech oblastí včetně vzdělávacích zařízení a systémů pro nejmenší děti. Tímto systémem je například aplikace Twigsee a podobné...

Pořiďte si technologie, které vám zefektivní procesy výroby

Je u nás velmi mnoho společností, které se dnes a denně zabývají výrobou nejrůznějších výrobků z plechů. A nejen u nás. Jsou i všude v okolních...

Na co myslet před narozením vašeho děťátka?

Než se vám miminko narodí, čeká vás spousta povinností. Výběr té nejpohodlnější postýlky, nejbezpečnější autosedačky a krásného kočárku jsou nakonec ty nejsnadnější. Budete používat látkové,...

Reklama

Nejnovější články