Svářecí invertor: Univerzální a moderní vybavení pro vaši dílnu

Svářecí invertor nabízí oproti běžné trafosvářečce moderní technologii, díky čemuž vám práce půjde lépe od ruky. Ať už patří mezi hobby kutily, anebo hledáte vybavení pro profesionální práci. Kombinace parametrů invertorové svářečky tvoří skvělého pomocníka.

Praktické rozměry

Svářecí invertor funguje na principu spínavého zdroje. Střídavé napětí ze zásuvky (50 Hz) dokáže měnit na vysokofrekvenční (až 100 kHz) a poté jej usměrní. Stoupající frekvence navíc umožňuje zmenšení transformátoru. Díky tomu je invertorová svářečka výrazně lehčí a má menší rozměry. Řada modelů je navíc doplněna o popruh na rameno. Svářečku tak můžete snadno nosit, třeba i při práci na žebříku.

Metody svařování

Elektronika uvnitř invertoru zajišťuje univerzálnost svářečky. Technologie totiž umožňuje snadno změnit parametry. Můžete tak svařovat metodami MMA a TIG, anebo metodami MIG/MAG. V kombinaci s ostatními parametry tak vzniká univerzální produkt, který při svařování oceníte. Ovládání je navíc jednoduché, takže obsluhu invertorové svářečky zvládne i začátečník. To však neznamená, že by nebyl vhodný pro profesionální sváření.

Skvělé funkce

Kromě výše zmíněných parametrů můžete vybírat ten pravý model i podle dalších vlastností a funkcí. Jednou z nich je například hot start, jedná se o funkci, která umožňuje snadnější nahození oblouku zvýšením startovacího proudu. Praktickou funkcí je také pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů či ochrana před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu.

Malé rozměry, lehkost a řada užitečných funkcí. To vše nabízí invertorová svářečka, se kterou je radost pracovat. Rozmanité vybavení a skvělá technologie usnadní proces sváření. Právě díky tomu je tato svářečka tak oblíbená u začínajících i zkušených kutilů.

Předchozí článekSluchátka: Jak vybrat ta pravá?
Další článekOlivín jako talisman

Get in Touch

Další články autora

Aplikace Twigsee aneb proč ve školce používat aplikaci?

Moderní technologie chtě nechtě pronikají do všech oblastí včetně vzdělávacích zařízení a systémů pro nejmenší děti. Tímto systémem je například aplikace Twigsee a podobné...

Pořiďte si technologie, které vám zefektivní procesy výroby

Je u nás velmi mnoho společností, které se dnes a denně zabývají výrobou nejrůznějších výrobků z plechů. A nejen u nás. Jsou i všude v okolních...

Na co myslet před narozením vašeho děťátka?

Než se vám miminko narodí, čeká vás spousta povinností. Výběr té nejpohodlnější postýlky, nejbezpečnější autosedačky a krásného kočárku jsou nakonec ty nejsnadnější. Budete používat látkové,...

Reklama

Nejnovější články