Než se vám miminko narodí, čeká vás spousta povinností. Výběr té nejpohodlnější postýlky, nejbezpečnější autosedačky a krásného kočárku jsou nakonec ty nejsnadnější.
Budete používat látkové, či jednorázové plenky? A kolik jich koupit do zásoby. Jakou kosmetiku pro vaše dítě zvolíte? Budete kojit, či dáte přednost umělé výživě?
Takových otázek k zodpovězení vás před porodem čeká spousta. Nikdo vám zaručeně neřekne, který výběr je ten pravý. I odborníci a pediatři se v názorech velmi rozcházejí. Dětská kosmetika na českém trhu všechna prochází kontrolou a na trhu by se nemělo objevit nic, co by mohlo vašemu dítěti ublížit. Ale…
Stále se však pro děti používá spousta zbytečné parfemace, prodávají se plenky bělené chlórem, některé hračky se stahují z trhu, protože obsahují jedovaté ftaláty, či barvy. I barva na postýlce by neměla být nijak toxická. Označení „pro děti“ tak nutně neznamená, že je to opravdu pro děti vhodné.
Každý správný rodič se na své miminko těší a snaží se načíst co nejvíce dostupných informací, aby jeho miminko mělo to nejlepší a nejkvalitnější na trhu. Pro dětskou pokožku nejsou vhodné kosmetické výrobky obsahující alkohol, protože ji vysušují, přesto se na trhu prodávají vlhčené ubrousky obsahující alkohol, smutné je, že spousta rodičů je kupuje, protože nemají informace, anebo dají na pěkný obal, či televizní reklamu.
Čtěte složení
Při nákupu dětské kosmetiky si vždy čtěte složení. Nebojte, když si jednou vyberete kvalitní výrobek, už vás příště sledování složení nebude v obchodě zdržovat. Lahvičky a dudlíky by měly být bez BPA, co se týče kosmetiky, nesmí obsahovat příliš mnoho parfemačních látek, alkohol, parabeny, barviva, sulfáty apod. Velký pozor! Myslíte si, že když si vyberete produkty označené „100% přírodní“, budete mít vyhráno. To jste na omylu. Tento nápis nutně neznamená, že ve složení nejsou některé z výše uvedených dráždivých látek.
Proč si dát pozor na ftaláty?
Ftaláty jsou nebezpečné složky, které výzkum spojuje s řadou zdravotních problémů – jako je mimo jiné astma, porucha pozornosti, poškození nervové soustavy, poruchy autistického spektra.
Najdete-li ve složení látku, kterou neznáte, raději si vygooglete, o co se jedná. Výrobci ví, že spousta rodičů se informuje a tak tyto látky kamuflují za jejich odborné chemické látky, či je schovávají za slova jako je aroma, přídatné látky, pěnidla apod., která nezní tak děsivě. Pokud je popisek na etiketě takto obecný, takovou kosmetiku vraťte zpět do regálu.
https://modernibrno.cz/pyramidy-jako-misto-duchovni-transformace/
https://vecernikbrno.cz/prodej-firmy-jak-najit-kupce-a-stanovit-spravnou-cenu/
https://extra-novinky.cz/designovy-nabytek-vytvari-atmosferu-a-pohodli-domova/